Munkahelyi szerelemről
A szerelem, a párkapcsolat egy ember életében nagyon fontos dolog. Sokan vágynak arra, hogy párkapcsolatban éljenek, összeházasodjanak, családot alapítsanak. A munkahelyünk a második otthonunk, alig akad ember, akinek ne lett volna minimum egy kis flörtje egy kollégájával. Ha statisztikákat szeretnénk nézni (de nem akarunk) abból is világosan látszana, hogy a legnagyobb ismerkedési felületünk a munkahelyünk.
Mielőtt szárba szökkenne egy munkahelyi kapcsolat, nem árt pár dolgot alaposan átgondolni.
Lássuk feketén-fehéren, mik az előnyei és a hátrányai:
A munkahelyi párkapcsolatok előnyei:
A szerelem nagyon szép dolog. Napjainkban pedig, amikor egyre több időt töltünk a munkahelyen, kevésbé járunk el szórakozni, sokszor a barátok is a munkahelyről kerülnek ki, bizony egyre több párkapcsolat is a munkahelyen szövődik. Ennek pedig vannak előnyei, például az, hogy több időt tölthetünk így a párunkkal, együtt utazhatunk a munkahelyre és haza. Napközben is számíthatunk egymás segítségére, hisz tudjuk, hogy ha elakadunk, a másik ott lesz nekünk.
A hangulatunk is jobb, ha párkapcsolatban élünk, ráadásul még egy helyen is dolgozunk, ez pedig hatással van a teljesítményre, kreativitásra, motivációra, munkabírásra. A társasági életünkben is ugyan azok az emberek lesznek jelen,könnyebb megbeszélni a napi munkahelyi gondokat olyan emberrel, aki ismeri a körülményeket és a kollégáinkat.Nem kell lemondani egymás társaságáról egy vállalati buli, kirándulás alkalmával sem, így még több az együtttölthető idő.
A munkahelyi párkapcsolatok hátrányai:
Nézzük meg most azt, hogy milyen hátrányai lehetnek egy munkahelyen szövődő párkapcsolatnak. Alapvetően ilyenkor azt kell átgondolni, hogy milyen hatással lehet egy esetleges szakítás a munkahelyi életünkre. Ha egy távoli, velünk nem egy részlegen dolgozó munkatársban találjuk meg a szerelmet, akkor egy esetleges szakítás nem lehet ránk nagy hatással. Ha viszont a napi munkában is együttműködünk, együtt dolgozunk, akkor bizony kényelmetlen lehet, ha szakítunk. Sőt, ilyenkor akár az egyik fél kárt is tud okozni a másiknak, megkeserítve ezzel a mindennapi életet.
De nem kell feltétlenük a szakításra gondolnunk, van más dolog is, ami megnehezítheti a munkahelyi szerelmeket. Például az, ha valaki a közvetlen felettesével lép párkapcsolatba. Ilyenkor bizony felmerül a kérdés, hogy nem jár-e ez valamiféle előnyökkel a beosztott felé és ez nem szül-e visszásságokat. Megoldás lehet, ha az egyik fél a vállalat egy másik részlegén helyezkedik el, vagy akár munkahelyet is vált. Azt szokták mondani, hogy a szerelem talán csak egyszer jön el az ember életében, míg munkahelyet akármikor lehet találni. Mérlegelni kell tehát, hogy mi a fontos.
A külső hatásokról is kell beszélnünk
Míg kezdetben általában az egész munkahelyi közösség örül az új párnak, szurkol, hogy minden a lehető legjobban alakuljon, később úgyis lesznek olyanok, akiknek szúrja majd a szemét ez a kapcsolat. Ilyen az emberi természet, ezzel nincs nagyon mit tenni.
Lesz, aki azt mondja majd, hogy igazságtalan előnyökkel jár a két ember kapcsolata, ez pedig hosszú távon megmérgezheti a párkapcsolatot. Folyton ellenőrizve lesznek, hogy a munkájukat rendesen elvégzik-e, nem töltnek több időt szünettel, beszélgetéssel. Mielőtt egy munkatársunkkal randevúznánk, annak mindenképp járjunk utána, hogy nem tiltja-e ez a munkahelyi szabályzat. TILTJA A TÖRVÉNY A MUNKAHELYI SZERELMET?>>
Hasonló cikket ITT találsz még.