A datolya, egy nagyon édes, ízletes gyümölcs, mely a több ezer pálmafa közül a datolyapálmafán más néven főnixpálmán terem. Igazi hazája a Szahara oázisai, mint például Egyiptom, Szudán, Szaúd-Arábia, Irak és Irán. Azonkívül, hogy a datolya rendkívül finom gyümölcs, számos jótékony hatása van a szervezetre.
A datolya sok ásványi anyagot, vitamint, rostot és antioxidánst tartalmaz, ezzel szemben nagyon kevés zsírt és nátriumot. Mivel édes gyümölcs, magas a szénhidrát és cukortartalma, de alacsony a glikémiás indexe, vagyis nem okoz hatalmas emelkedést a vércukorszintben. Diétázók, és cukorbetegek csak mértékkel fogyasszák (napi max. 2 szem).
Jótékony hatása a szervezetre
Ez a gyümölcs, nagy mennyiségben tartalmaz káliumot, kálciumot, magnézuimot, A-, B- , C-, D-, K – és P-vitamint.
- A benne lévő ásványi anyagoknak köszönhetően építi az izmokat, segíti a szervezet folyadék-egyensúlyát, szabályozza a vérnyomást és megelőzhető vele az agyvérzés és szívbetegségek kialakulása.
- Sok vasat is tartalmaz, mely fontos szerepet játszik a vörösvérsejtek képződésében és segíti az oxigént szállítását a test sejtjeiben. Napi 4-5 szem datolya fogyasztása esetén szerveztünk napi vasszükségletének 11%-át pótolhatjuk vele.
- Magas rosttartalma miatt segíti az emésztőrendszer munkáját, és megelőzhetőek vele a szorulásos panaszok, akár kisgyermekeknél, akár felnőtteknél.
- A kálium, vas, cink, kálcium és magnézium tartalmának köszönhetően csökkenti a szív- és érrendszeri betegségeket, a magas koleszterinszintet, a magas vérnyomást és a stroke kockázatát.
A datolya hatása a külsőnkre
Mivel ez a gyümölcs rengeteg fontos vitamin forrása, ezért jótékony hatással van a külsőnkre, bőrünkre is. Regenerálja és megfiatalítja a bőrt, növeli a rugalmasságát.
Datolya hatása a gyors szülésre
Nemrég egy cikkben jelent meg egy jordániai kísérlet, melyben szülés előtt álló nőkkel 6 szem datolyát etettek meg minden nap. A kísérletben résztvevők tapasztalatai a következők voltak:
- csupán 4% -nak volt szüksége szülésindításra
- hamarabb tágult a méhszájuk
- a vajúdás első szakasza lényegesebb rövidebb ideig tartott
- 28%-nak volt szükség mesterséges oxitocin beadására, a nem fogyasztók 47%-val szemben
Érdekel mit tehetsz, hogy egészséges legyen a hajad?
Kövesd be Facebook oldalunkat illetve iratkozz fel hírlevelünkre hogy az elsők között megkapd az újságot már csütörtökön!!!!