Háziállatunk a családtagunk
Háziállatot tartani nagy felelősség. Amikor ezt vállaljuk, akkor nemcsak a játékot, a simogatást, az örömteli perceket vállaljuk, hanem azt is, hogy gondoskodunk az állatról.
- Az egészséges táplálkozásáról,
- a védőoltásokról,
- a tanításáról,
- neveléséről.
Az állateledel és felszerelés témakörében sokszor nem egyszerű eligazodni. Aki Várpalotán és környékén él, annak a varpalotainfo.hu nagy segítségére lesz ebben a témában is. A Szolgáltatók menüre kattintva ugyanis abécé-sorrendben megtalálhatjuk azokat a szolgáltatókat, akikre csak szükségünk lehet. Így az állateledel és felszerelések esetében is forduljunk bátran ide.
Táplálkozás, mozgás, vitaminok
Háziállataink egészségi állapotának megőrzéséhez fontos a megfelelő táplálkozás. Ha megfelelő mennyiségű és típusú táplálékkal etetjük kedvenceinket, az segít megőrizni az egészséges testsúlyát, ami az egyik legjobb módja annak, hogy megelőzzük az elhízással kapcsolatos betegségeket és meghosszabbítsuk az élettartamát.
A rendszeres séták, túrázás és az egyéb fizikai aktivitás fitten tarthatja kedvencünket. De ne feledkezzünk meg a mentális egészségről sem. Játékokkal, a jutalomfalatokkal mindezt elősegíthetjük, mint ahogy akadálypályákat is építhetünk. A kutyák imádnak tanulni, ne fosszuk meg őket ettől.
Háziállatok-háziorvosa
Fontos, hogy rendszeresen vigyük el kedvencünket orvoshoz. Egyébként is vannak olyan oltások, melyeket évente be kell adatni, miért ne kötnénk össze ezt azzal, hogy egy általános vizsgálatot is kérünk az állatorvostól. Az egészségügyi szűrések lehetőséget nyújtanak arra, hogy egyes betegségeket még a korai szakaszban felismerjenek a háziállatunkban.
Keresed még a környék legjobb állatrendelőjét?>>
Természetesen a megelőzés is nagyon fontos, így mindenképp gondoskodjunk a szívférgesség elleni védelemről, a bolhák és kullancsok távoltartásáról, hiszen ezek az élősködők is nagyon sokféle és súlyos betegséget terjesztenek. Emellett kutyánk fogazatának állapotát is megóvhatjuk úgy, ha gondoskodunk a fogászati rágóanyagokról, melyek egyébként beszerezhetők az állateledel és felszerelés üzletekben.
Nem szabad megfeledkezni a kutyánk ápolásáról sem, tehát gondoskodjunk a körömvágásról, rendszeresen fürdessük meg és fésüljük át a bundáját legalább heti egyszer. Ez azért is jó, mert így szemmel tarthatjuk a bundája és a bőre változásait és hamarabb felismerhetjük, ha valami probléma kezdi felütni a fejét, például ha korpásodni kezd.
Végezetül ne feledkezzünk meg házi kedvencünk lelkéről sem, simogassunk, beszéljünk hozzá, mutassuk ki a szeretetünket. Hisz ő is ezt teszi.