Milyen szektorokban van hiány?
Milyen munkahelyek vannak zömében üresen? Pár éve már a munkavállalók vannak előnyösebb helyzetben, a munkaerőhiány szinte valamennyi szektorban érezteti a hatását. Így aki Veszprém vagy Fejér megyében keres állást, az is előnyös helyzetben van. A Várpalotán és környékén, Berhidán, Inotán, Pétfürdőn élők is könnyen találhatnak magunknak állást és nemcsak azokban a szektorokban, ahol évek óta nagy a hiány. Az építőipar és a vendéglátás terén Veszprém és Fejér megyében is sok az állás, mint ahogy a programozás és adminisztráció terén is könnyen el lehet helyezkedni.
Milyen munkát keresünk?
Persze az is fontos kérdés, hogy ki milyen munkát keres. A szakmunkások iránt is folyamatos a kereslet, így aki lakatos, hegesztő állást keres, könnyen talál. Az alkalmi munka is népszerű sokak körében és sokan vágynak egyműszakos munkarendre is. Tendencia országszerte, hogy a nyári időszakban megnő a segédmunkás állások száma, és ez a munkaerőigény az építőiparban egész késő őszig tart, amíg a jó idő. A vendéglátás szezonja ettől szűkebb, csupán a nyári időszakra korlátozódik.
Álláskeresők Magyarországon
A KSH adatai arról szólnak, hogy közel 100 ezer betöltetlen állás van ma Magyarországon, a munkaerőhiány egyes szektorokat igen súlyosan érint. Ezt mi magunk is megtapasztalhatjuk, különösen az álláskeresés időszakában, amikor hirdetések tömkelegével találkozunk. Ha Várpalotán és környékén keresünk állást, akkor nagyban megkönnyítheti a helyzetünket a www.varpalotainfo.hu/allasajanlatok, ahol számos Veszprém és Fejér megyei állásajánlattal találkozhatunk.
Legyen szó gyakorlatilag bármilyen szektorról. A versenyszféra és az állami szféra egyaránt hiánnyal küzd és a nonprofit szektorból is hiányoznak a munkavállalók. Több tényező is befolyásolja mindezt, így a koronavírus-járvány idején például megnőtt a munkanélküliség, 2021-ben lecsökkent és mára már kialakult a teljes foglalkoztatás gyakorlatilag.
A szakemberek úgy fogalmazzák meg a mostani helyzetet, hogy a munkaerőtartalék nagyon alacsony szinten van. Ez egyrészt jó, másrészt pedig vannak hátrányai is. A cégek növekedése ugyanis megállhat, a munkaerőhiány korlát lehet egy idő után.
Milyen kényszerintézkedések várhatók?
A munkáltatók azért küzdenek, hogy ne veszítsék el dolgozóikat, újabb juttatásokkal, kedvezményekkel és így tovább. Most a munkavállalók vannak jobb helyzetben, azonban ha a gazdaság csökkenése megindul, az a folyamat is hatással lehet a munkaerő-keresletre. Nem beszélve arról, hogy a növekvő energiaárak is igen negatív hatással lehetnek a vállalatok életére, sokan átmeneti bezárásra vagy végleges bezárásra kényszerülhetnek. Ha ez megtörténik, akkor csökkenhet a munkaerőkereslet és nőhet a munkanélküliség.
Legfrissebb állásajánlatainkért csatlakozz csoportunkhoz ITT
LÉPJEN KAPCSOLATBA VELÜNK, HIRDETÉSÉT EGYSZERŰEN FELADHATJA A VÁRPALOTAINFÓBA!